Lesnické nástavby LESTRAK

Nástavby pro soustřeďování dříví na traktorech umožňuje použít tento universální kolový traktor (dále jen UKT) při všech operacích soustřeďování dříví, tj. při vyklizování, sestavení nákladu, přibližování a ukládání dříví na skládky.

Všechny lesnické nástavby jsou vyráběny přesně podle přání zákazníka. Základní nástavba je vyrobena z pevnostní konstrukční oceli a skládá se z čelního rampovače nebo nakladače, ochranné vany spodní části traktoru, ochranného rámu kabiny, ochrany výfuku, ochrany zadního a bočních skel, příp. zadního štítu navijáku vč. upevnění v závislosti na typu navijáku. Při konstrukci byl kladen důraz na zachování světlé výšky traktoru, byl zpevněn rám traktoru a pod traktorem je silnostěnná ochranná vana. Konstrukce nástavby je tvořena „uživatelsky“ a to tak, že všechny části nástavby jsou šroubované tak, aby bylo možné jednoduché rozebrání v případě poškození nebo potřeby servisu traktoru.

Rampovače jsou různého typu, liší se jak výškou a konstrukcí ramen tak tvarem lžíce. Rampovače se dostanou do hloubky minimálně 0,2 m, výška zdvihu je dle typu od 1,2 m až do výšky 3,5 m. Vlastní lžíce rampovače má několik variant od holé radlice až po nakládací

Čelní rampovač se montuje na UKT, který je vybaven nástavbou pro soustřeďování dříví. Skládá se z ramen, hydraulických zvedacích válců a rampovací lžíce, která může být buď pevná nebo zlamovací a může mít i přiklápěcí prst pro uchycení kulatiny. Místo pevné lžíce lze použít i pohyblivou lžíci, která má naklápěcí žlab a držák žlabu pro manipulaci s kulatinou.

Čelní nakladač je určen pro manipulaci z dlouhou kulatinou nebo sortimenty. Skládá se z ramen nakladače, hydraulických zvedacích a naklápěcích válců a rampovací lžící s přítlačným prstem. Velmi oblíbenou variantu nakladače lze použít i standardní nakladač (TracLift, Quicke, apod), na který se uchytává rampovací lžíce pomocí tzv. eurozávěsu. lžíci.

Do nástaveb pro přibližování jsou používány převážně robustní a léty prověřené profesionální navijáky IGLAND. Mohou být umístěny na tříbodový závěs traktoru, ale pro profesionální přibližování jsou navijáky obvykle namontovány napevno. Jejich štít, který dosahuje zdvihu minimálně světlé výšky traktoru, je součástí pevné nástavby a je umístěn těsně za zadními koly traktoru. Ve zvláštních případech jsou používány i navijáky jiné dle přání zákazníka (TUN 40, DTN-4, JTN 4, PFANZELT, RITTER apod.)

Nástavby stavíme na všechny řady traktorů od malotraktorů až po velké 300k traktory.

Všechny naše nástavby jsou schváleny Ministerstvem dopravy ČR. V případě atypické montáže nástavby provádíme individuální schválení včetně potřebných zkoušek.

K nástavbám dodáváme široký sortiment příslušenství, lan, řetězových i lanových úvazků, kluzných spon, směrových kladek vysoké kvality apod.